03442303346   09227407750
  
image

چرا آلمانی؟

با یادگیری هر زبان جدید، دنیای جدیدی برای شما به ارمغان می آید. اگر دوست دارید بدانید مزایای زبان آلمانی چیست و یادگیری آن چه کمکی به شما خواهد کرد، این مطلب را بخوانید.

 

1.  یادگیری آسان 

یادگیری زبان آلمانی کار بسیار دشواری نیست و اگر شما با زبان انگلیسی نیز تا حدودی آشنا باشید، کار آسانتر خواهد بود. آلمانی و انگلیسی ریشه ی یکسانی دارند؛ در نتیجه، هزاران کلمه وجود دارد که مشابه یکدیگر هستند. برای مثال، کلمه انگلیسی chin در زبان آلمانی Kinn است؛ Water در آلمانی به صورت Wasser و father به شکل Vater است. پس یادگیری زبان آلمانی خیلی سخت نیست.

2.  زبان مخترعان و نوآوران

گفته می‌شود که آلمان کشور شاعران و اندیشمندان است. درصد زیادی از دستاوردهای جهان اولین بار در زبان آلمانی به دست آمده است. بنابراین آشنایی با آثار این افراد و خواندن کتاب های زبان اصلی آن ها از مزایای زبان آلمانی می باشد. بیش از صد جایزه نوبل برای دستاوردهای فیزیک، پزشکی، شیمی، ادبیات و سایر زمینه‌ها به آلمانی ها تعلق دارد. علاوه بر آن، بسیاری از برندگان جایزه نوبل از کشورهای دیگر، در دانشگاه‌های آلمان آموزش دیده اند. بنابراین اگر به دنبال اضافه کردن یک جایزه نوبل به رزومه خود هستید، یادگیری زبان آلمانی جای بدی برای شروع نیست. شاید شما اهداف کوچکتری داشته باشید، و تنها به دنبال خواندن کتاب های برخی از این نابغه ها به زبان آلمانی باشید.

3.  زبان مهم برای اهداف آکادمیک

در حقیقت، آلمانی دومین زبان به عنوان متداول‌ترین زبان علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از دلایل این موضوع این است که بازار کتاب آلمان سومین بازار بزرگ جهان پس از صنایع چاپ و نشر چینی و انگلیسی است. از آنجا که درصد کمی از این کتاب‌ها به زبان‌های دیگر ترجمه می‌شوند، تنها یادگیری زبان آلمانی به شما امکان دسترسی به آن‌ها را می‌دهد، پس این می تواند یکی از مزایای زبان آلمانی باشد.

4.  راهی به صوی تحصیلات تکمیلی

یکی از دلایلی که زبان آلمانی چنین جایگاه بالایی در جامعه علمی دارد این واقعیت است که دانشگاه‌های آلمان شهرت جهانی بسیار خوبی دارند. در سال ۲۰۱۱، این کشور چهارمین مقصد محبوب برای دانشجویان خارجی بوده که برای دانشگاه های  آلمانی اپلای کرده اند. علاوه بر آن، در کشور آلمان برای تحصیلات تکمیلی، تعدادی دانشگاه‌ با هزینه بسیار پایین یا عدم وجود شهریه وجود دارد. هیچ تعجبی ندارد که محققان و پژوهشگران در آنجا گرد آمده‌اند!  یادگیری زبان آلمانی برای صرفه‌جویی در هزینه های دانشجویی راه حل بسیار خوبی است.

5.  ارتباط با بزرگترین نیروگاه اقتصادی جهان

آلمان تنها یک گزینه مناسب برای افرادی که به دنبال ادامه تحصیل هستند، نمی باشد، بلکه آن‌هایی هم که در دنیای کسب‌وکار هستند، می توانند این کشور را مورد توجه قرار دهند. آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد در اتحادیه اروپا و چهارمین اقتصاد جهان است. این کشور مهد بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی و خط مقدم فن‌آوری‌های جدید است.

در حالی که سیستم آموزشی در آلمان به گونه‌ای تنظیم شده‌است که هر شهروند آلمانی تا حدودی با زبان انگلیسی آشنایی دارد، اما ارتباط با کسی که به زبان مادری آن ها صحبت می کند، حس خوبی در آن ها ایجاد می کند که همه جا مورد قدردانی قرار می‌گیرد. دانستن زبان شرکای تجاری آلمان می‌تواند به شدت شانس شما را برای ارتباطات موثر و روابط حرفه‌ای موفق افزایش دهد و این از مهمترین مزایای زبان آلمانی می باشد.

6.  شرکت های آلمانی رهبران بازار جهانی

برخی از  شرکت‌های آلمانی بیان می کنند که: آیا می‌خواهید با کسب و کاری که رهبر بازار بین‌المللی در حوزه شما است کار کنید؟ داشتن مهارت‌های آلمانی در رزومه تان به شما کمک می کند وارد این حوزه شوید. آلمان منزلگاه بسیاری از قدرتمندان اقتصاد جهانی است. شرکت‌های Siemens، Volkswagen, Adidasو  Lufthansa برندها و شرکت های آلمانی هستند که در جهان معروف و شناخته شده هستند. این کشور همچنین میزبان برخی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های تجاری بین‌المللی از جمله CeBIT، بزرگ‌ترین نمایشگاه جهانی فن‌آوری اطلاعات و همچنین نمایشگاه تجاری IFA   است. در نتیجه، از مزایای زبان آلمانی  می توان  به افزایش قابل‌توجه پتانسیل فرصت‌های شغلی شما اشاره کرد.

7.  پیشترین زبانی که در اروپا صحبت می شود.

زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی سه زبان رسمی تحادیه اروپا هستند. این زبان به عنوان یک زبان دوم در مرکز و اروپای شرقی می باشد. همچنین زبان آلمانی در جایگاه دهم زبان‌های اصلی دنیا قرار دارد. یادگیری زبان آلمانی به شما امکان ارتباط با حدود ۱۰۰ میلیون نفر را می دهد که این یکی از فوق العاده ترین مزایای زبان آلمانی می باشد.

8.  حضور گسترده آلمانی ها در دنیای آنلاین

شما مجبور نیستید که ۱۰۰ میلیون نفر را در دنیای واقعی ملاقات کنید. شما می‌توانید این کار را از راحتی در خانه خودتان انجام دهید! وب سایت‌های آلمانی بخش عظیمی از اینترنت را تشکیل می‌دهند. در حقیقت، دامنه سایت آلمانی که «.de» است یکی ازبیشترین دامنه ها در دنیای وب است. دانستن زبان آلمانی به شما دسترسی به ۱۵ میلیون وب سایت دیگر را می‌دهد که باعث دسترسی شما به حجم عظیمی از اطلاعات می شود.

9.  ارتباط با آلمانی های سراسر جهان

حتی اگر قصد ندارید به یک کشور آلمانی سفر کنید یا تمایلی به دنبال کردن آلمانی ها در اینترنت نداشته باشید، نگران نباشید: آن‌ها شما را پیدا خواهند کرد. اگر شما به خارج سفر کنید، احتمالا شاهد این پدیده  خواهید بود. شهروندان آلمان از بیشترین مسافران جهان هستند. با تقریبا شش هفته مرخصی سالانه و درآمد بالا، می توانید آن ها را در هر جای دنیا پیدا کنید. آن‌هایی که در صنعت توریسم به سر می‌برند می‌توانند با راهنمایان و کارکنان آلمانی وارد این بازار شوند. اگر شما به دنبال پیدا کردن دوستان در جاده هستید، یک آلمانی کوچک می‌تواند زمانی که شما به یک گوینده بومی آلمانی ضربه می‌زنید، تفاوت بزرگی ایجاد کند.

10.  فرهنگ آلمان بخشی از میراث جهانی

هر چند آلمانی ‌ها به تحلیل و عشق با منطق معروف هستند اما جهان آلمانی ها برخی از بزرگ‌ترین تفکرات ادبی، موسیقی، هنری و فلسفی را در تاریخ بشر به وجود آورده‌است. این زبان آثار هنری معروف گوته، کافکا و … است. این زبان، زبان مادری آهنگسازان موتزارت، باخ، شوبرت، بتهوون و واگنر بوده است. هنگامی که نخستین بار توسط کانت، هگل، نیچه، و هایدگر دست به قلم شدند، فلسفه انقلابی صفحات آلمانی شکل گرفت.

از مزایای زبان آلمانی این است که شما می توانید شاهکارهای این هنرمندان را به زبان اصلی بخوانید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که به طور مستقیم با میراث فرهنگی جهان ارتباط برقرار کنید. آیا بهتر نیست برخی از آثار مورد علاقه خود را به زبان آلمانی انتخاب کنید و معنای واقعی متن اصلی را برای خودتان کشف کنید؟