03442303346   09227407750
  

 

image

چرا ترکی استانبولی؟

در سال های اخیر مهاجرت به کشور ترکیه بدلیل نزدیکی به فرهنگ و عادات رسوم ایرانیان و همچنین سهولت در اخذ اقامت و رفت و آمد به ایران، بهترین گزینه برای مهاجرت و سرمایه گذاری برای ایرانیان می باشد.

زبان ترکی استانبولی آسان ترین و درعین حال یکی از باقاعده ترین زبان های زنده دنیاست.

 

 با توجه به افزایش مهاجرت جهت زندگی و یا تحصیل در ترکیه، حجم زیاد مراودات تجاری ایران با ترکیه و همچنین رفت و آمد زیاد توریست های ایرانی به سمت ترکیه، علاقه و تقاضا برای یاد گیری زبان ترکی استانبولی افزایش یافته است. یادگیری این زبان برای فارسی زبان ها به دلیل اینکه حدود ۱۰۰۰ کلمه فارسی و بیشتر از ۱۲۰۰ کلمه با ریشه عربی دارد (که تا حدودی در فارسی مشترک هستند) بسیار آسان و ساده می باشد.

شاخه های مختلفی از زبان ترکی استانبولی وجود دارند که چه در ایران و چه در خارج از کشور استفاده می شوند. علت این امر آن است که ترکی استانبولی یکی از زبان‌های شاخه جنوب غربی یا گروه اوغوز است که بیش از  ۸۳٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر در سراسر جهان به عنوان زبان نخست یا دوم با آن سخن می‌گویند. جغرافیای آن شامل ترکیه و قبرس شمالی و قسمت‌های کوچکی در عراق، یونان، بلغارستان، جمهوری مقدونیه، کوزوو، آلبانی و دیگر قسمت‌های شرقی اروپا را شامل می‌شود. سالانه جمعیت بسیاری نیز از ترکیه به غرب اروپا و بویژه آلمان مهاجرت می‌کنند که موجب تکلم ترکی در آن مناطق می‌گردد.

در ایران افراد زیادی به زبان ترکی آذری صحبت می کنند و اینگونه تصور می گردد که دانستن زبان ترکی آذری جهت صحبت در کشور ترکیه کافی است. اما هموطنان آذری زبانی که به ترکیه مسافرت کرده و یا مراودات بازرگانی با این کشور داشته اند به خوبی می دانند که دانستن زبان ترکی آذری نه تنها جهت مراوده با ساکنین کشور ترکیه کافی نیست بلکه تفاوت های میان واژه ها، افعال و تلفظ بسیاری اوقات موجب ایجاد سوء تفاهم هایی مابین کسانی که به زبان ترکی آذری سخن می گویند و ترک های کشور ترکیه می گردد.

به همین دلیل است که بسیاری از متقاضیان یادگیری زبان ترکی استانبولی کسانی هستند که به زبان ترکی آذری سخن می گویند و به علت سفر به ترکیه یا داشتن مراودات بازرگانی با کشور ترکیه مایل به یادگیری زبان ترکی استانبولی می باشند.

screen

علاوه بر این، با وجود اینکه ترکیه یک کشور توریستی است که همه ساله جهانگردان زیادی از مناطق مختلف اروپا و حتی آمریکا به این کشور سفر کرده و در نتیجه کارکنان و فروشندگان در مراکز اقامتی، توریستی و فروشگاه ها تا حد زیادی به زبان انگلیسی تکلم کرده و نیز در بخش های بازرگانی خارجی شرکت ها و کارخانجات ترکیه تعداد کارکنانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند روز به روز بیشتر شده است، مردم کشور ترکیه برای کسانی که زبان ترکی استانبولی را یاد گرفته و به این زبان سخن می گویند ارزش و بهای فراوانی قائل هستند.

به عبارت دیگر به علت پایبندی فوق العاده ساکنین ترکیه به زبان و سنت های خود، اگر با آنان به زبان ترکی استانبولی سخن گفته و یا مکاتبات تجاری انجام دهید، متوجه می شوید که امور بسیار روانتر و آسانتر پیش رفته  و برخوردهای دوستانه و صمیمانه تر و حتی از جنبه اقتصادی امتیاز دهی های بیشتر از سوی آنان را شاهد خواهید بود.

 

سیمرغ مفتخر است زبان ترکی استانبولی را در راستای روش های نوین آموزشی در سطح استانداردهای بین المللی، به عنوان یک زبان پر طرفدار آموزش دهد. با توجه به این برنامه آموزشی تمامی شرایط لازم برای آموزش زبان ترکی استانبولی را در اختیار زبان آموزان گرامی قرار داده ایم. هدف سیمرغ برای آموزش زبان ترکی استانبولی تنها آموزش گرامر، مکالمه و کلمات ترکی استانبولی نیست بلکه شما را با فرهنگ مردمان کشور ترکیه آشنا می کنیم.